B8X72A voedingstrafo probleem? (Techniek Radio/TV)

door MvM @, Helmond, 23.04.2025, 01:09 (21 dagen geleden) @ MvM

Bedankt voor alle reacties, daardoor ben ik ondertussen wat verder gekomen.

Even wat eerste conclusies:
- de trafo is OK
- de hoge elco spanning komt doordat ik min-of-meer onbelast aan het meten was (zekering Z4 verwijderd)
- de radio toont wat tekenen van leven. Via de phono ingang krijg ik er muziek uit, maar het volume is laag, de geluidskwaliteit is nog niet oke, en er is redelijk wat 50Hz brom. Maar het is een goed begin.
- ik was inderdaad wat te voorzichtig :)


Ik had me niet gerealiseerd dat belast of onbelast meten van de elco spanning zo'n groot verschil maakt. Maar met de waardes van R50 en R46 (samen 250 ohm) geeft bijv. 200mA al een spanningsval van 50V.


Mijn volgende stap wordt om alle spanningen die in het schema staan te meten en controleren. Dat brengt me meteen bij de volgende vraag: wat is de specifieke stand (bijv. Phono of FM stand, volume minimaal of maximaal?) waarbij je dit moet meten?


Berichten in deze thread:

 RSS Feed van deze thread

powered by my little forum